LKS Zamek Skotniki - Oficjalna Strona Internetowa
Zamek Skotniki
O nas
Kadra
Klasa B, Łódź gr. II
Terminarz 13/14
Tabela
Statystyki
Hal-Kop
Kadra
Terminarz 13/14
Tabela
Relacja
Reportaże
Fotoreportaże
Video
Archiwum
Sezon 07/08
Sezon 08/09
Sezon 09/10
Sezon 10/11
Sezon 11/12
Sezon 12/13
Hal-Kop 07/08
Hal-Kop 08/09
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 508
Najnowszy Użytkownik: Joshevicy
Partnerzy
Kotan
Łódzki Związek Piłki Nożnej
Łódzki Związek Piłki Nożnej
Kanarki
Kotan
Sparta
Rosanów
Huragan
Struga
Czarni
Czarni
Czarni
Czarni
Noty graczy, wyróżnienia - Podsumowanie rundy jesiennej!
Liga Do minionej rundy jesiennej Mamy na pewno mieszane uczucia. Przed sezonem na pewno w ciemno byśmy wzięli to czwarte miejsce ze stratą jednego punktu do drugiej lokaty. Jednak po fantastyczny starcie to miejsce jest dla Nas olbrzymim zawodem. Zagraliśmy seriami – czterech zwycięstw z rzędu a następnie trze porażek, rzuca się w oczy fakt, że w meczach, w których bramki zdobywali napastnicy zwyciężaliśmy, niestety po półmetku Nasza formacja ataku przestała trafiać do siatki i odnieśliśmy porażki. Smutne jest, że ostatnich trzech meczach gole zdobywali tylko obrońcy! Co gorsza ta niemoc nie polega na braku koncepcji gry, lecz skuteczności i zimnej krwi, klarownych sytuacji stwarzaliśmy sobie multum. To jest na pewno główny punkt programu, jaki trener powinien mieć na swojej liście poprawek na rundę wiosenną, na pewno przydałoby się jeszcze sprowadzić z jednego gracza formacji ataku. Piłkarsko na pewno jesteśmy dobrą drużyną, Nasza bolączka tkwi w sferze mentalnej, popełniamy faule w momentach, gdy nie ma zagrożenia utraty bramki, w ostatnich minutach brakuje koncentracji. Jeśli chodzi o pomoc to jest to chimeryczna strona Naszej drużyny są mecze, w których dominujemy środek pola gry, a bywają spotkanie gdzie zupełnie nikniemy na tle rywala. Należy podkreślić, że jest to jednak część zespołu, która jest ciągle w budowie i często dochodzi w niej do rotacji. Na pewno przydałoby się jeszcze odmłodzić zmienników na tą pozycję, gdyż to strefa boiska, która wymaga wiele biegania, poświęcenia, bo gdy wchodzą gracze starszego pokolenia niestety gra się staje statyczna, mało dynamiczna a rywale przejmują kontrolę na boisku, co prawda doświadczeni zawodnicy i taki styl gry pozwala na przytrzymanie i opóźnianie gry, gdy wynik jest przesądzony. Bez wątpienia najlepszą częścią Naszego teamu jest obrona, wyjściowy skład tej formacji jest stabilny, rzadko dochodzi tam do zmian. W przekroju tej rundy do defensywy nie można mieć zastrzeżeń, co najwyżej do indywidualnych graczy, tyczy się to trenera, Czaplińskie, który rozdaje rywalom karne jak cukierki.

Ponieważ obserwowałem wszystkie spotkania, spróbują pomóc trenerowi zwrócić na kilka aspektów, które należałby przepracować podczas przerwy zimowej. Jak już pisałem skuteczność to problem numer jeden, choć na pewno ciężko będzie to jakoś poprawić. Kolejna ważna sprawa to stałe fragmenty gry. Mieliśmy wiele rzutów rożnych oraz wolnych i zdołaliśmy strzelić ledwie jedną bramkę bezpośrednio z wolnego. Jest to na pewno spory mankament Naszej drużyny, można by pomyśleć nad jakimiś wytrenowanymi zagraniami, które moglibyśmy rozgrywać na pamięć (np. „Szarańcze” trenera Motyki :D ). Większość rożnych jest albo wyrzucanych aż na drugą stronę pola karnego bądź za lekko zagrywanych. W aspekcie defensywnym tego rodzaju gry też należy popracować i w nie doprowadzaniu do takich sytuacji, zaliczając karne to w całej rundzie straciliśmy aż 7 goli po stałych fragmentach (3 karne, 2 rożne, 2 wolne). Kolejna sprawa to gra głową w ofensywie, zagrożenie pod bramką rywala związane z grą w powietrzu jest znikome, bardzo rzadko piłki dorzucane w pole karne rywala są wygrywane przez Naszych zawodników.Noty zawodników(którzy ogółem zagrali minimum 90 minut):

Maciej Krawiec 7,5 – Dobra gra w sytuacjach 1 na 1, wiele pięknych parad, niestety kilka głupich bramek (ze Startem), problemy z górnymi piłkami (bramki po rożnych z Huraganem i Czarnymi).

Piotr Głowacki6 – rozegrał jedno pełne spotkanie, nie popełnił większych błędów, bramka podła po rzucie karnym. Jednak jedno spotkanie nie pozwala na uzyska nie wyższej noty.

Krzysztof Misiak 8 – Świetnie wkomponował się w zespół, szybko stał się podstawowym filarem Naszej obrony, udało mu się zdobyć dwa gole i ta wysoka nota jest jak najbardziej zasłużona.

Andrzej Bagrodzki 7 – Bagrosiu jak zawsze grał na swoim wysokim poziomie, niestety nadzieje związane z ofensywnymi zadaniami zostały zawiedzione. Strzały z rzutów wolnych nie były oddawane w światło bramki, oraz nie zdobył żadnego gola głową, do czego Nas przyzwyczaił w ubiegłym sezonie.

Adam Czapliński 7,5 – W grze obronnej najlepszy zawodnik, na palcach jednej ręki można policzyć pojedynki główkowe, które przegrał. Niestety zrobienie trzech karnych w niegroźnych sytuacjach, 6 żółtych i 2 czerwone kartki (co przyczyniło się do porażek z Gałkówkiem i Huraganem) musi rzutować na ocenę.

Piotr Terebiński 7 – Kolejny gracz obrony, który zagrał na przyzwoitym poziomie, mankamentem Petera w ostatnim czasie są jednak kiksy, lub straty przy próbie rozegrania.

Rafał Hampel 8,5 – Hampel jest zawodnikiem najmłodszego pokolenia w drużynie, udowodnił, że nie tylko świetnie gra w obronie, ale również w pomocy. Potrafił wypracowywać sobie pozycje do zdobycia bramki, ustrzelił dwa gole i jako jedyny zawodnik zagrał we wszystkich meczach pełne 90 minut.

Mariusz Blewąski 6,5 – Mariusz zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach, ku obawom rozegrał poprawne zawody, popełnił kilka drobnych błędów, ale ogólnie ocena pozytywna.

Andrzej Ślęzak 7 – Jak zawsze główny playmaker drużyny, dużo biega, rozgrywa, utrudnia ataki rywalom, wiele wymuszonych fauli.

Adam Sienkiewicz 7 – Kolejny młody zawodnik, który zostawił wiele zdrowia na boisku, nie oszczędzał się, zdobył ładną bramkę.

Maciej Kowalczyk 7 – Niestety Maciek rozegrał tylko 2,5 spotkania, w których zdobył dwa gole i zaliczył trzy asysty. Gdyby rozegrał więcej spotkań i zachował taką skuteczność nota byłaby bliska ideału, miejmy nadzieje, że wiosną zdrowie pozwoli na więcej.

Rysiek Góralczyk 6,5 – Niestety ksywka treningowa Roger to nie wszystko, gra czasami lepsza czasami gorsza. Gdy grał, w środku pola przewagę obejmowali rywale, a Nasza koncepcja bazowała na długich przerzutach.

Grzegorz Heinzel 7,5 – Grzesiek szybko przebił się do pierwszego składu, może grać w pomocy jak i w ataku. Wprowadza spore ożywienie do gry, dobry drybling, szybki, umiejętnie stwarza sobie sytuacje pod bramkowe. Czasami ponosi go Ułańska fantazja w dryblingu i fatalna skuteczność, miał 6-7 sytuacja sama sam z bramkarzem i niestety żadnej nie wykorzystał.

Paweł Kapuściński 6,5 – Opis gry taki sam jak Góralczyka, liczyliśmy, gdy grał na jego strzały z wolnych lub sprzed pola karnego.

Marek Podisadły 6,5 – Zawodnik starszego pokolenia, ale na boisku zostawia dużo zdrowia, zawsze gra na maksimum swoich możliwości. W tym sezonie nie dane mu było zbyt wiele minut spędzić na boisku, ale gdy grał stwarzał sobie sytuacje strzeleckie.

Dawid Gajdziak 5,5 – Z Dawidem wiążemy spore nadzieje, niestety na razie zawodzi. Ma momenty, w których potrafi brawurowymi zwodami i szybkością minąć 3-4 rywali, a czasami potrafi zanotować stratę podczas łatwego podania lub przyjęcia piłki, wydaje się być zagubiony na boisku.

Michał Bogusławski 6,5 – Dużo i szybko biega, podmęcza rywali, wiele wygranych pojedynków biegowych, piękna bramka ze Smardzewem. Niestety napastnika rozlicza się z bramek, a dwa gole w sześciu w pełni rozegranych meczach to za mało.

Maciej Malesa 6,5 – Wielu może mi zarzucić, ze sam sobie zaprzeczam, bo Maciej zdobył pięć goli w pięciu meczach, ale wielu się również zgodzi, że w większości tych goli było wiele przypadku. Ewidentny brak kondycji, szybkości i techniki utrudniał korelacje między napastnika, wiele odegrań do kolegi z linii ataku kończyło się stratą, lub było bardzo nie dokładne.Najlepszy zawodnik rundy jesiennej 2008 – Rafał Hampel
Najlepszy strzelec rundy jesiennej 2008 – Maciej Malesa (5 goli)
Najwięcej asyst rundy jesiennej 2008 – Adam Sienkiewicz, Maciej Kowalczyk (3 asysty)
Największy brutal rundy jesiennej 2008 – Adam Czapliński (3 karne, 6 żółtych i 2 czerwone kartki)

Runda w liczbach:

Zdobyliśmy 16 goli (średnia na mecz 2,28 gola), straciliśmy 10 goli (średnia na mecz 1,42 gola), najwięcej goli zdobyliśmy w meczu z LKS Gieczno (5 goli), najmniej z LKS II Gałkówek (0 goli), najmniej goli straciliśmy ze Strugą (0 goli), najwięcej z Huraganem (3 gole). Ujrzeliśmy 11 żółtych kartek (średnia na mecz 1,57) i 2 czerwone (średnia na mecz 0,28). Nie mieliśmy żadnego rzutu karnego, przeciwko nam zostało wykonanych 4 (średnia na mecz 0,57).


Liga w liczbach:

Drużyną, która odniosła najwięcej zwycięstw jest LKS II Gałkówek (5 wygranych), a najmniej Fenix Wągry (1 wygrana), do podziału punktów doprowadzał najczęściej Start Szczawin (2 remisy), najmniej Zamek Skotniki (brak remisów), najrzadziej pokonanymi z boiska schodzili gracze LKS Gałkówek (1 porażka), najczęściej Fenix Wągry (5 porażek). Najskuteczniejszą ekipą okazał się Start Szczawin (21goli, średnia 3 gole), najmniej powodów do radości mieli gracze Fenixa Wągry (11 goli, średnia 1,57 gola), okazało się, ze najlepsze formacje defensywne posiadają Zamek Skotniki i Struga Dobieszków (10 goli, średnia 1,42 gola), a najczęściej kapitulował golkiper ekipy Feniga Wągry (24gole, średnia 3,42 gola)

Mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłem, chciałem obiektywnie zrelacjonować Nasze poczynania w tym sezonie, oraz wytknąć te błędy, które muszą być poprawione w drodze do perfekcji i budowie mocnego zespołu. Fatalny koniec rundy nie może Nas załamywać, jeszcze siedem spotkań, do zdobycia 21 punktów i olbrzymie szanse na awans.
Pozdrowienia dla Całej Drużyny i Podziękowania za grę, wzbudzenie wielu emocji, za wolę walki i piękne widowiska.

Wiosna będzie Nasza! !!! Forza Zamek!!!

rekrut86 październik 28 2008 15:26:47 3 ˇ 894
Komentarze
zona trenera dnia październik 28 2008 16:17:15
no z ocenami bym polemizowała ale każdy ma swoje zdanie smiley a po drugie czemu znowu nie ma mnie w statystykach!!!!!!!!! smileysmiley
Hampel dnia październik 29 2008 11:23:17
ja tu bym chciał tylko podziękować Adamowi za to że obdarzył mnie zaufaniem biorąc mnie na pomocnika, DZIĘKI. A po za tym za tego zawodnika rundy jesiennej mimo iż chyba mi się nie należało, DZIĘKI. pozdrawiam
Cykloper dnia październik 30 2008 22:42:06
A ja chciałem dodac ze niestaty skręciłem sobie juz 3 raz ta kostke i mam teraz noge w gipsie (2 tyg) wiec na hal kop moze sie wykuruje a juz napewno na runde wiosennasmiley pozdro!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Facebook
Zamek Skotniki

Utwórz swoją wizytówkę
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newslatter
Sponsorzy
     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie